نمایشگاه صنایع غذایی استانبول (WorldFood Istanbul 2019)

نمایشگاه صنایع غذایی استانبول

از نمایشگاه صنایع غذایی استانبول(WorldFood Istanbul 2019) چه می‌دانید؟

نمایشگاه صنایع غذایی استانبول (WorldFood Istanbul 2019) یکی از خوشمزه‌ترین رویدادهای بین‌المللی محسوب می‌شود! در این نمایشگاه بیش از 1000 برند در TUYAP Fair شرکت می‌کنند و جدیدترین محصولات خود در زمینه صنایع غذایی را به نمایش می‌گذارند. صنایع غذایی استانبول یکی از بزرگترین همایش‌های مهم در صنعت غذایی است که با حمایت شرکت های مهم گوناگون ادامه میابد. در نمایشگاه صنایع غذایی استانبول علاوه بر صاحبان کسب و کارها، افراد عادی زیادی نیز حضور پیدا می‌کنند. رویدادهای مرتبط با سه نیاز اصلی انسان یعنی خوراک، پوشاک و مسکن، همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده‌اند. در کشور ترکیه همانند دیگر نقاط دنیا، هر سال رویدادهای مرتبط با صنایع غذایی متعددی برگزار می‌شود، اما هیچ کدام به اندازه WorldFood Istanbul دارای اهمیت نیستند.

اهمیت نمایشگاه صنایع غذایی استانبول در سطح جهانی

بر اساس آماری که طی چند سال اخیر از نمایشگاه صنایع غذایی استانبول به دست آمده، با در نظر گرفتن شرکت‌های داخلی بین المللی غرفه‌دار در این رویداد، تعداد شرکت‌کنندگان مرز 350 مورد را رد می‌کنند. این موضوع گستره نمایشگاه و اهمیت آن برای صنایع غذایی سراسر دنیا را به خوبی نشان می‌دهد. فعالان این حوزه می‌دانند داشتن کانال‌های توزیع به واسطه آشنایی با سایر شرکت‌های همکار خارجی چه سود سرشاری نصیبشان خواهد کرد. به همین دلیل حضور در رویداد بزرگی همچون نمایشگاه صنایع غذایی استانبول را از دست نمی‌دهند. چنین فرصتی کمتر در طول سال پدید می‌آید و در صورت عدم بهره‌برداری از آن، برای مذاکره با هر شرکت همکار مجبور به سفر به گوشه‌ای از دنیا خواهید بود، در حالی که قرار است طی سه روز، تمامی آن‌ها در منطقه‌ای نزدیک ایران کنار هم جمع شوند.

اولین سری نمایشگاه در سال 1993 برگزار شد و از آن زمان، سال به سال شاهد پیشرفت نمایشگاه صنایع غذایی استانبول هستیم. شرکت‌های ایرانی باید به چند دلیل از آن با جان و دل استقبال کنند. سفر به کشور ترکیه برای ایرانیان بدون ویزا امکان‌پذیر است. این موضوع دردسرهای ناشی از هر مرتبه تصمیم برای سفر به خارج از کشور را کاهش می‌دهد. کاهش هزینه هر چند جزئی به خاطر حذف هزینه‌های مربوط به فرآیند اخذ ویزا از دیگر مزایای این اتفاق محسوب می‌شود. همچنین اقتصاد ترکیه و ایران تقریبا در وضعیت مشابهی قرار دارند، به همین دلیل هزینه سفر به آن در مقایسه با دیگر نقاطی که نمایشگا‌ه‌هایی بین المللی در سطحی وسیع در حوزه صنایع غذایی برگزار می‌شوند، به مراتب کمتر است. یکی دیگر از دلایل، رابطه خوب دولت ایران و ترکیه است که به بهبود روابط بین مردم و در نتیجه شرکت‌های این دو کشور منجر شده است. به همین دلیل شرکت‌های ترکیه‌ای تمایل بالایی برای همکاری با شرکت‌های کشور همسایه خود، ایران، دارند.

نمایشگاه صنایع غذایی استانبول

رویدادهای جانبی نمایشگاه صنایع غذایی استانبول 2019

نمایشگاه زنجیره سرد استانبول و نمایشگاه بسته بندی استانبول  به طور همزمان با WorldFood Istanbul برگزار می‌شوند. اولین مورد فرصتی بی‌نظیر برای شرکت‌های فعال در زمینه‌های خدمات زنجیره سرد، تجهیزات و حمل و نقل سرد و همچنین تجهیزات و ذخیره‌سازی سرد به شمار می‌رود. دومین رویداد، به گستره وسیعی از کسب و کارهای فعال در دنیای صنایع غذایی مربوط می‌شود، چرا که تمامی شرکت‌های تولیدکننده، به نوعی با فرآیند بسته‌بندی پیش از عرضه دست و پنجه نرم می‌کنند.

غرفه‌داران و شرکت‌کنندگان رویداد به طور واضح مشخص هستند؛ هر شرکت تولیدکننده مواد خوراکی یا فعال در حوزه‌های مرتبط با آن می‌تواند در WorldFood Istanbul 2019 شرکت کند. در ادامه به صورت موردی به بازدیدکنندگان رویداد اشاره خواهیم کرد.

  • عمده فروشان
  • مالکان سوپرمارکت‌ها
  • مدیران تره بارها و میادین عرضه مواد خوراکی به صورت عمده
  • رستوران‌داران
  • هتل‌داران
  • صادرکنندگان و واردکنندگان مواد غذایی و تجهیزات مرتبط با آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 × 1 =