22 جولای ، روز جهانی هات داگ!

روز جهانی هات داگ

فرهنگ پخت و سرو غذاهای خیابانی یکی از فرهنگ های مشترک در بین تمامی فرهنگ ها و ملل است. در جای جای دنیا غذاهایی وجود دارند که شما می توانید آن ها را با قیمت پایین تر از سایر غذا ها از دستفروش های خیابانی تهیه کنید. این غذاهای خیابانی در بعضی موارد و برای بعضی از شهر ها و یا حتی کشور ها نقش یک فرهنگ را ایفا می کنند. از این دسته شاید بتوان به فلافل در کشور خودمان اشاره کرد که بعنوان یک غذای محبوب و خیابانی در جنوب کشور رواج بیشتری دارد. همینطور صنعت دکه های غذای خیابانی در کشور مالزی که تبدیل به یک جاذبه گردشگری برای این کشور شده است.

یکی از پرطرفدار ترین انواع غذای خیابانی بخصوص در کشور های غربی هات داگ می باشد. هات داگ غذایی ایت لذیذ با داستان ها و حاشیه های زیاد، چه از نظر نامگذاری و چه تولید و پخت آن. در ادامه به ارائه توضیحاتی در مورد روز جهانی هات داگ و این غذای لذیذ میپردازیم.

22 جولای برابر 1 مرداد 99 ، روز جهانی هات داگ

22 جولای برابر 1 مرداد 99 ، روز جهانی هات داگ

هات داگ یک غذای دکه ای و خیابانی است که خواستگاه دقیق آن و ارائه آن به این صورت به طور کامل مشخص نیست. شاید شما در ابتدا هات داگ را با سوسیس فرانکفورتر که هات داگ با آن طبخ میشود. اشتباه بگیرید. هات داگ در اصل این نوع سوسیس نیست. بلکه غذایی است که از یک سوسیس پخته شده، با روش های گوناگون، به همراه کاهو و یا سبزیجات دیگر و سس، که بیشتر از خردل استفاده می شود، در نان های کوچک فانتزی مخصوص هات داگ سرو می گردد. در انواع هات داگ سوسیس های فرانکفورتر به صورت های تُست شده، سرخ شده و حتی در بعضی موارد آبپز نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

جشن های روز جهانی هات داگ

روز جهانی هات داگ روزی است برای ابراز علاقه به فرهنگ این دکه های کوچک و این غذای لذیذ و خوشمزه که در کنار خیابان ها عرضه می شود. در مورد ریشه تعیین این روز داستان های متعددی وجود دارد اما اصلی ترین داستان مربوط به نامگذاری روز جهانی هات داگ در سال 1971 در روستای آلفرد در حومه نیویورک باز می گردد که روز 22 جولای توسط دانش آموزان به عنوان روز جهانی هات داگ معرفی گردید، و هر ساله یک فستیوال بزرگ برای این روز برگزار می شود، که در آن روز جهانی هات داگ با خوردن آن جشن گرفته میشود.

همینطور از معروف ترین جشن هایی که برای هات داگ برگزار می شود می توان به فستیوال هات داگ ویرجینیای غربی، تور گردشگری هات داگ بوستن و مراسم سالانه هات داگ در واشنگتن به میزبانی موسسه سلامت گوشت آمریکای شمالی، طی 40 سال گذشته، در محله تاریخی کپیتال هیل، برگزار می گردد.

جشن های روز جهانی هات داگ

روز جهانی هات داگ روزی برای لذت بردن از طعم لذیذ و دلنشین این غذای خیابانی است. امیدواریم در روز جهانی هات داگ شما هم از طعم دلنشین این فست فود بی نصیب نمانید. البته به خاطر داشته باشید که همچین جشنی دلیل بر سلامت این غذا نیست و مضرات فست فود ها و توصیه ها در مورد پرهیز از آن ها هنوز پابرجاست. اما شاید بتوان برای روز جهانی هات داگ استثنا قائل شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code