27 آگوست ، روز جهانی همبرگر

روز جهانی همبرگر

در بین غذا های مختلف، فست فود ها و غذا های خیابانی از محبوبیت خاصی برخوردارند. عموم غذاهاای فست فود توانسته اند به شهرتی جهانی دست پیدا کنند و برای خود اسم و رسمی درخور توجه دست و پا کنند. به طوری که طبخ و ارائه آن ها از خواستگاه آن فراتر رفته و در سراسر دنیا پخش شود. یکی از محبوب ترین انواع این فست فود ها همبرگر است.

در مورد همبرگر و اینکه چگونه ساخته شد داستان های زیادی نقل می گردد. اما آنچه مسلم است، این است که این غذای خوشمزه، یکی از محبوب ترین و مورد توجه ترین انواع فست فود ها می باشد. روز جهانی همبرگر روزی است برای اینکه به ما خاطرنشان شود که چقدر این غذا محبوب است. در ادامه به ارائه توضیحاتی در مورد این روز و همینطور این غذای خوشمزه خواهیم پرداخت.

روز جهانی همبرگر، جشنی خوشمزه!

همبرگر غذایی با شهرت جهانی که تا کنون همه طعم دلنشین آن را چشیده اند. هر چند همبرگر دارای انواع مختلف و متعددی می باشد اما اصلی ترین شیوه طبخ و سرو آن که به عنوان روش اصلی غربی سرو همبرگر نیز شناخته میشود، سرو همبرگر با نان مخصوص، یک تکه گوشت کبابی و یا سرخ شده، حلقه های پیاز و یک سس باربیکیو می باشد. همچنین سبزیجاتی مانند گوجه فرنگی و یا چند برگ کاهو نیز می تواند تکمیل کننده این غذای لذیذ باشد.

روز جهانی همبرگر، بهانه ای برای معرفی پیشینه این غذا

روز جهانی همبرگر، بهانه ای برای معرفی پیشینه این غذا

منشا این غذا شهر هامبورگ آلمان معرفی می شود. البته شاید نه به این شکل و نوع سرو امروزی. در هامبورگ همبرگر با به صورت یک استیک گوشتی پخته شده سرو میکردند. که بعد ها اضافه کردن یک نان گرد به آن، این غذا را به شکل امروزی درآورد. البته این احتمال می رود که اضافه شدن این نان بعد ها، و در آمریکا اتفاق افتاده باشد و فقط استیک همبرگر از هامبورگ آلمان گسترش یافته باشد.

اولین بار همبرگر در سال 1900 توسط یک آشپز مهاجر دانمارکی به نام لوییس لاسن، طبخ و ارائه گردید. چهار سال بعد این غذا در یک جشنواره به نام سنت لوییس توزیع شد و به صورت عمومی مورد استفاده قرار گرفت و گسترش پیدا کرد.

روز جهانی همبرگر روزی است که برای یاد بود این غذای دوست داشتنی معرفی شده است. غذایی ساده و خوشمزه که بنیاد آن استفاده از تکه های زائد و بریده شده گوشت است که به صورت خرد شده درآمده و برای سایر غذا ها قابل استفاده نیستند. شاید باور اینکه غذایی که در خیلی از رستوران ها به صورت کاملا لاکچری سرو می شود، غذایی بازیافتی بوده و برای جلوگیری از دورریز گوشت های خرد شده ایجاد شده است. این ویژگی هاست که این غذا را لایق داشتن روزی به نام روز جهانی همبرگر میکند.

جشن های روز جهانی همبرگر

روز جهانی همبرگر مبارک

اگر می خواهید روز جهانی همبرگر را جشن بگیرید، باید به شما بگوییم که این کار بسیار ساده است. اصلی ترین کاری که شما برای سهم داشتن در جشن روز جهانی همبرگر باید انجام دهید، خوردن همبرگر، و لذت بردن از آن است. روز جهانی همبرگر دلیلی برای این است که ما به یاد این باشیم که چقدر این غذا را دوست داریم. پس در روز جهانی همبرگر بهترین کار لذت بردن از این غذای اعجاب انگیز است. امیدواریم در روز جهانی همبرگر شما هم از طعم لذیذ آن نهایت استفاده را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × = 15