26 دسامبر – روز نوشتن نامه تشکر

26 دسامبر - روز نوشتن نامه تشکر

امروز به ما یادآوری می‌کند که چنین نامه‌هایی هنوز هم نوشته می‌شود. موبایل‌ها را کنار بگذارید، صفحه لپ‌تاب را ببندید و کاغذ و قلم دست بگیرید. دلیل واضحی برای این که چرا آمریکایی‌ها، 26 دسامبر را به عنوان روز نوشتن نامه تشکر انتخاب کردند وجود ندارد. با این حال، فرض ما بر این است که چون از قدیم اکثر مردم روز 25 دسامبر کلی هدیه دریافت می‌کردند، روز بیست و ششم نامه‌ای بابت تشکر به فرستندگان هدیه ارسال می‌شد. به همین دلیل روز 26 دسامبر، به عنوان روز نوشتن نامه تشکر انتخاب شده است.

البته که اتفاقات مهم دیگری در نیز پیرامون تاریخ 26 دسامبر روی داده‌اند. اتفاقاتی که هر یک به نوبه خود می‌توانند نقش این روز را به عنوان روز نوشتن نامه تشکر در آمریکا پر رنگ می‌کند. برای مثال اروپایی‌ها اولین بار حوالی سال 1400 میلادی بود که در حوالی همین ایام اولین نامه‌های تشکر موجود را به یک دیگر ارسال کردند. معروف‌ترین نامه تشکر تاریخ، نامه‌ای است که مری شلی به لرد بایرون نوشت. در سال 1856، پوییس پرانگ آلمانی برای اولین بار آمریکایی‌ها را با نامه تشکر آشنا کرد. نهایتا حوالی سال 2000، امینم معروف‌ترین نامه تشکر در تاریخ آمریکا را برای فردی به اسم استن فرستاد. بدین ترتیب

چرا باید عاشق روز بیست و ششم دسامبر باشیم؟

نامه‌ها واقعا دوست داشتنی‌ هستند. دلایل زیادی وجود دارند که بخواهیم بر اساس آن‌ها عاشق نامه نوشتن باشیم. بیشتر این دلایل برمی‌گردند به احساس نوستالژیکی که از نامه‌ها دریافت می‌کنیم. احساسی که از نامه نوشتن، دریافت نامه و خواندن آن پیدا می‌کنیم، دلیلی موجه برای جشن گرفتن روز ملی نوشتن نامه تشکر هستند. اما چه چیزی باعث تولد این احساس نوستالژیک می‌شود؟

روز نوشتن نامه تشکر ، روزی برای دست گرفتن قلم

در عصری که کامپیوترها و تکنولوژی زندگی ما را به جلو پیش می‌رانند، بد نیست که موبایل‌هایمان را زمین بگذاریم، کاغذ و قلم دست بگیریم و نامه تشکر مخصوص به خودتان را بنویسید. سعی کنید نامه‌ای که برای هر فرد می‌نویسید منحصر به فرد باشد. این که با دست‌های خودتان، متنی برای دیگری بنویسید حسی فوق‌العاده را به شما القا خواهد کرد..

نامه خواندن باعث می‌شود به طرفمان احساس خاص بودن بدهیم

چه نامه‌ای به دستتان رسیده باشد، چه خودتان به دیگری نامه نوشته باشید، نامه‌ها حس فوق‌العاده‌ای به شما القا می‌کنند. نیاز نیست به دنبال دلیل خاصی برای تشکر کردن بگردید. هرچیز کوچیکی می‌تواند دلیلی کافی برای گرامی داشت روز ملی نوشتن نامه تشکر باشد. حتی اگر یک تماس تلفنی کوتاه و محبت‌آمیز دریافت کرده‌اید، می‌توانید آن را با یک نامه تشکر زیبا پاسخ بدهید.

البته منظور این نیست که جواب تلفن را ندهید و بعدا نامه بنویسید. منظور این است که پس از دریافت تماس و پاسخ آن، برای فردی که با شما تماس گرفته یک نامه قدر دانی بنویسید. حتی حضور واقعی یک فرد در زندگیتان می‌تواند دلیلی کافی برای تشکر از او باشد. می‌دانید که، این روزها کم‌تر پیش می‌آید که کسی در زندگی افراد حضور واقعی داشته باشد. نوشتن نامه تشکر، به مخاطب احساس دوست داشته شدن می‌دهد.

روز نوشتن نامه تشکر فرصتی است برای تمرین نوشتن

روز نوشتن نامه تشکر فرصتی است برای تمرین نوشتن

تکنولوژی آن قدری ما را به خود درگیر کرده که معنای واقعی نوشتن را از یاد برده‌ایم. اموجی‌ها، ایمیل‌ها و تکست‌ها همگی ساختاری مشابه دارند. هیچکدام از آن‌ها، نمی‌توانند علامت و نشان شخصی ما را روی نوشته‌هایمان بگذارند. گرامیداشت روز ملی نوشتن نامه تشکر ، این فرصت را به ما می‌دهد که سبک خودمان در نوشتن را پیدا کنیم و با قلممان آشتی کنیم.

چه کارهایی را در روز نوشتن نامه تشکر انجام دهیم؟

ماهیت کاری که در روز بیست و ششم دسامبر انجام می‌دهیم، تقریبا مشخص است. قرار است با عصاره وجودمان را در کلمات قاب کنیم. قرار است با کلمات هر آن چه که گفتنی است را به آن که باید بگوییم. انصافا، شاید آن چه نوشته‌اید طرف مقابلتان را خوشحال نکند. با این حال، شک نکنید که دل خودتان آرام می‌گیرد. خلاصه که قرار است کاغذ و قلم دست بگیریم و تکه‌ای از خودمان را به دیگری هدیه بدهیم. تمام کارهایی که در روز بیست و ششم دسامبر انجام می‌دهیم، در همین راستا انجام می‌گیرند. درباره یادداشت نویسی تحقیق کنید، برای نوشتن دورهمی برگزار کنید و در نهایت آن چه باید را روی کاغذ بیاورید.

نوشتن را از کجا یاد بگیریم؟

اینترنت پر است از آموزش‌های رایگانی که به شما درباره نوشتن یاد می‌دهند. نوشتن نه برای نگاشتن نامه‌های اداری بلکه برای یادگیری مهارت‌های نوشتن متن عاطفی. این دوره‌ها فارغ از مباحث مرتبط با نویسندگی، در گام اول موضوعاتی مانند چگونگی بیان احساسات را با شما در میان می‌گذارند. بد نیست نگاهی هم به کارگاه‌های نویسندگی داشته باشید. این کارگاه‌ها چون بر اساس ارتباطات فرد به فرد برگزار می‌شوند، احساسی بهتر و انگیزه بیشتری را پیرامون نوشتن به شما هدیه می‌دهند. شاید هم واقعا نیازی به آموزش دیدن نداشته باشید. صرفا آن چه به نظرتان قشنگ به نظر می‌رسد را روی کاغذ بیاورید. خدا را چه دیدید، شاید صاحب استعداد نهان نویسندگی باشید و از آن بی‌خبر مانده باشید.

مطلب پیشنهادی :

شاد بودن و حال خوب با نوشتن صبحگاهی

 

مهمانی برگزار کنید

مهمانی برگزار کنید

مهمانی برگزار کردن، جز جدا نشدنی همه مراسم‌های آمریکایی است. آمریکایی‌ها درست مانند ایرانی‌ها دوست دارند دور یک دیگر جمع شوند و از هر مناسبتی برای این کار بهره می‌برند. روز ملی نوشتن نامه تشکر نیز از این قاعده مستثنی نیست. مردم آمریکا در این روز دور یک دیگر جمع می‌شوند و احساساتشان را با هم به اشتراک می‌گذارند. برای پر شور کردن دورهمی بیست و ششم دسامبر، می‌توانید پس از دعوت دوستانتان، کلی پاگت نامه باحال و هیجان انگیز تهیه کنید. تهیه کردن پاکت‌های قشنگ و رنگی رنگی، شور و نشاط جمعتان را بیشتر می‌کند. اگر اتفاقات و خاطرات باحالی با افراد حاضر در جمع ساخته‌اید، تصاویر موجود از آن خاطرات را روی تزئین پاکت نامه بچسبانید.

تهیه خوراکی‌های خوشمزه و شیرین هم فراموشتان نشود. در ضمن می‌توانید کل مراسم روز ملی نوشتن نامه تشکر با فرمت سکرت سانتا برگزار کنید. بدین ترتیب که هرکسی رندوم و به صورت ناشناس برای یک نفر دیگر نامه بنویسد. برای انتخاب رندوم افراد، بهتر از قرعه کشی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 7 = 56