30 نوامبر – روز در خانه بمان چون تو خوب هستی

روز در خانه بمان چون تو خوب هستی1

هدف از نام‌گذاری روز در خانه بمان چون تو خوب هستی یادآوری شرم‌آور بودن هدر دادن روزها و شب‌ها به بهانه غمگین بودن است. بهتر نیست اوقاتی که در خانه نشسته‌اید را از یکنواختی خارج کنید و به از لذت بردن از زندگی را تجربه کنید؟ البته که هست. همه این المان‌ها در کنار یک دیگر، موجب نام‌گذاری به عنوان روز در خانه بمان چون تو خوب هستی به عنوان روز برای صلاح خود در خانه ماندن می‌شود.

سر و کله روز در خانه بمان چون تو خوب هستی از کجا پیدا شد؟

توماس و راث، دو مرد در دنیای واقعی بودند که تصمیم گرفتند یک روز را در خانه بمانند تا از حالشان از نظر روحی بهتر شود. ایده‌شان هم این بود که آدم نباید برای در رفتن از زیر بار کارهایش، خود را به مریضی بزند. می‌توان خیلی ساده به جای تمارض، یک روز را صرفا به بهانه این که به خودمان برسیم سر کار نرویم. هدف از ابداع چنین روزی، این بود که مردم کمی به آرامش خود فکر کنند و از زندگی لذت ببرند.

ایده اصلی روز در خانه بمان چون تو خوب هستی ، کم کردن از هیاهوی بی‌منطقی بود که افراد جامعه انسانی بدون هیچ دلیلی درگیر آن شده‌اند. به همین دلیل یکی از رسم‌های اصلی این روز، دوری حداکثری از تماس‌های تلفنی، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و سایر وسایلی است که فکرتان را در حالت عادی به خود مشغول می‌کند.

چطور برای روز در خانه بمان چون تو خوب هستی مرخصی بگیریم؟

چطور برای روز در خانه بمان چون تو خوب هستی مرخصی بگیریم؟

اصلی‌ترین کاری که باید برای جشن گرفتن این روز انجام دهید، خالی کردن این روز در تقویم کاریتان است. برای این کار باید درخواست خود را در زمانی هوشمندانه با مدیرتان در میان بگذارید. بعضی از مدیران هستند که بدون هیچ حرف پیشی از صداقتتان تشکر می‌کنند. در مواجهه با این مدیران کار سختی در پیش ندارید. کافی است بروید سراغشان، درخواستتان را مطرح کنید و باخیال راحت به تعطیلات بروید.

از سوی دیگر، مدیرانی وجود دارند که سر و کله زدن با آن‌ها ممکن است کمی دشوار شود. قطعا شما هم دوست ندارید تعطیلاتتان را پس از یک جر و بحث طولانی با مدیرتان، یا حتی از دست دادن شغلتان شروع کنید، درست است؟ بنابراین، قبل از هرچیزی به این فکر کنید که آیا اصلا اوضاع برای مرخصی گرفتن مناسب است یا خیر؟ آیا رئیستان امروز آنقدر خوش خلق هست که بخواهد درخواستتان را بدون جر و بحث بپذیرد.

پیش از شروع روزتان برایش برنامه‌ریزی کنید

پیش از شروع روزتان برایش برنامه‌ریزی کنید

بعد از این که مرخصی گرفتید، باید برای گذراندن روز در خانه بمان چون تو خوب هستی برنامه‌ریزی کنید. خیلی از ما دچار کم خوابی هستیم و همین موضوع به شدت باعث خستگیمان می‌شود. اگر شما هم فکر می‌کنید دچار کم خوابی هستید، برای یک روز هم که شده همه آلارم‌ها را خاموش کنید و سر صبح یک دل سیر بخوابید. تا الان به دلیل مشغله‌های کاری وقت نمی‌کردید یک وعده غذایی درست و حسابی بخورید؟ راه حل ساده است، همین موضوع را با مادر یا مادربزرگتان در میان بگذارید، آن‌ها خوب بلندند چطور یک وعده غذایی خفن برایتان تدارک ببینند.

اگر دلتان لک زده برای مهمانی‌هایی که قبل‌تر برگزار می‌کردید، روز در خانه بمان چون تو خوب هستی فرصت مناسبی برای دور هم جمع کردن رفقای قدیمیتان است. بهتر است دورهمی مورد نظر را در زمان ناهار برگزار کنید. بهتر است شبتان را برای آرامش گرفتن کنار بگذارید. ضمن این که اگر شب به وقت نخوابید، باز هم روز بعدتان را با خستگی شروع خواهید کرد.

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در این روز باید انجام دهید، تنظیم وعده غذاییتان است. اصلی‌ترین نکته درباره برنامه غذایی این روز، پر کردن آن با غذاهایی است که از خوردنشان لذت می‌برید. اما نکته مهم دیگری که وجود دارد، رعایت اعتدال در انتخاب غذا است. به گونه‌ای که پرخوری کردن بعدا برایتان دردسرساز نشود و یا گنجاندن غذاهای مضر در برنامه غذایی روزتان به در دراز مدت به سلامتتان آسیب نزند. اگر احساس می‌کنید بدنتان گرفته و نیاز دارید به هوا بخورید، یک برنامه دوچرخه سواری یا شنا برای خودتان تدارک ببینید.

هر کاری که می‌کنید، مطمئن شوید که بعد از روز در خانه بمان چون تو خوب هستی خستگی از تنتان در می‌رود و آماده سپری کردن روزهای آتی خواهید شد. یکی از راه‌های خوشحال کردن روحتان، این است که یک کتاب انتخاب کنید، یک لیوان چای برای خودتان بریزید و زیر نور خورشید به مطالعه بپردازید. در انتخاب کتاب دقت کنید. کتابتان باید متن گیرایی داشته باشد. باید حتی‌الامکان از گیر و دار دنیای واقعی خلاص شوید و به دنیای کتابتان بروید.

کنار افراد پر انرژی باشید

کنار افراد پر انرژی باشید

طبیعتا روز در خانه بمان چون تو خوب هستی را مرخصی نگرفته‌اید که با اخلاقیات بد هم‌خانه‌تان یا غرولندهای اطرافیانتان سر و کله بزنید. تا می‌توانید در این روز از آدم‌هایی که انرژی منفی دارند دوری کنید. از سوی دیگر، باید تا جا دارد به افراد مثبت نزدیک شوید. اگر مدت زمان زیادی است که از افراد مورد علاقه زندگیتان دور مانده‌اید، حتما روز خود را در کنار آن‌ها سپری کنید. به قولی شاعری که می‌گفت: “حقیقتا بهترین دارویی که برای یک انسان وجود دارد، وجود یک انسان دیگر.”.

حتما قبل از شروع روز در خانه بمان چون تو خوب هستی یک صبحانه مفصل برای خودتان تدارک ببینید. اگر قرار نیست برای صبحانه بیدار شوید، حتما به فکر یک ناهار درجه یک باشید. اولین وعده غذایی که پس از بیدار شدن از خواب نوش جان می‌کنید، یکی از مهم‌ترین انگیزه‌ها برای بیدار شدنتان است. سعی کنید در هر وعده غذایی از مواد غذایی انرژی زایی مثل کافئین نیز استفاده کنید.

فراموش نکنید هدف از تعطیلی 30 نوامبر سرحال شدن است و نه هیچ چیز دیگر. حالا هرکسی به نحوه خودش به این حال خوش دست پیدا می‌کند. یکی فیلم می‌بیند، یکی به پیکنیک می‌روید، یکی گیم بازی می‌کند و یکی کلا از تختش بیرون نمی‌آید. جدای از روشی که انتخاب می‌کنید، سعی کنید تنوع روزتان حفظ شود اما این تنوع خستگیتان را بیشتر نکند. هیچ عجله‌ای در کار نیست، وحی منزل نیامده که مو به مو مطابق برنامه‌هایتان جلو بروید. فقط کاری را شروع کنید که از انجام دادن آن احساس خوشحالی کنید. روز در خانه بمان چون تو خوب هستی مبارک باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 5 = 5