کارناوال زمستانی کبک کانادا

سفیر کارناوال کبک

کارناوال زمستانی کبک کانادا را بیشتر بشناسیم

کارناوال زمستانی کبک کانادا از ۱۸ الی ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ در شهر کبک کشور کانادا برگزار می گردد. کارناوال زمستانی کبک کانادا یکی از بزرگترین کارناوال‌های زمستانی جهان به شمار می آید که در شهر زیبای کبک برگزار می شود. هر سال هزاران بازدیدکننده برای شرکت در کارناوال زمستانی کبک به این شهر کانادا سرازیر می شوند. در این کارناوال مجموعه‌ای از فعالیت‌های مناسب تمام گروه‌های سنی از جمله حمام برف، راهپیمایی‌های شبانه، سرسره برفی، فوتبال دستی غول پیکر، مجسمه‌های برفی، نمایش، سورتمه سواری، و اسکیت سواری به چشم می خورد.

جاذبه‌های کارناوال کبک کانادا:

شخصیت Bonhomme (آدم برفی)، سفیر این جشن زمستانه محسوب می شود. این کارناوال، یک تجربه منحصر به فرد زمستانی به شمار می آید که نباید آن را از دست بدهید! معروف ترین جاذبه‌های این جشنواره زمستانی عبارتند از: راهپیمایی‌های شبانه و در طول روز که توسط Bonhomme، نماد خوش اقبالی کارناوال با صفوف ماهرانه جایگاه‌های سیار تزئین شده و تماشاگرانی که لباس ضخیم و گرم پوشیده اند، هدایت می‌شود.

چرا باید در کارناوال کبک شرکت کرد؟

شهر کبک با ظریفترین و ماهرانه‌ترین معماری آمریکای شمالی، مکان مناسبی برای برگزاری این سرزمین عجایب زمستانی به شمار می‌آید. تجربه کل این رویداد باعث می‌شود تا احساس کنید شما و خانواده‌تان در جهان برفی زیبا و پیچیده‌ای گیر افتاده اید و این تجربه با برنامه پایانی نمایش آتش بازی این رویداد، بسیار تماشایی‌تر می‌شود. وجود پارک تفریحی روباز، سرسره‌های یخی، سورتمه سواری، راهپیمایی‌ها و… در این کارناوال، دلایل بسیار زیادی به شمار می آیند تا برای بازی و سرگرم شدن در کارناوال زمستانی کبک کانادا، راهی سفر شوید.

این کارناوال در فهرست کارناوال‌های برتر جهان، پس از کارناوال‌های مشهور ریو و نیواورلئان، در جایگاه سوم قرار دارد.  مجسمه‌های برفی، ورزش‌های زمستانی، و فعالیت‌های سنتی کبک همچون: مسابقات سورتمه سواری و قایقرانی، برجسته‌ترین برنامه‌های این بزرگترین کارناوال زمستانی در جهان محسوب می‌شود.

 

کارناوال کبک کانادا

 

تماشای مجسمه های برفی و یخی

کارناوال زمستانی کبک کانادا شامل بخش‌های بسیار زیادی است و مهم نیست هر چقدر هم تلاش کنید تا به تمام برنامه‌های آن برسید. باز هم مجبورید برخی از آنها را از دست بدهید. اما چنانچه به دنبال فهرست خلاصه‌ای از فعالیت‌هایی هستید که نباید آنها را از دست داد، با قصر یخی شروع کنید. این قصرهای یخی که با آجرهایی از برف فشرده ساخته و با چراغ‌های رنگارنگ نورپردازی می‌شوند، شبیه دسر یخی به نظر می‌آیند. قصرهای یخی، هسته اصلی فعالیت‌های بسیار این کارناوال به شمار می آید. این قصرهای یخی که با مجسمه‌های یخی و برفی تراشیده شده از قطعات برف توسط هنرمندانی از سراسر جهان احاطه می شوند. هسته مرکزی سرزمین عجایب زمستانی این رویداد سالانه زودگذر و موقتی محسوب می شوند.

و در پایان…

در مسابقه قایقرانی، مسابقه‌ای که از اوایل مراسم جشن‌های این کارناوال در کبک برگزار می شود، چندین تیم در رودخانه سن لوران که بین شهر کبک و لویس قرار دارد، پارو می زنند. لباس گرم بپوشید تا بتوانید هم مسابقات مقدماتی و هم مسابقات فینال قایقرانی را تماشا کنید، نوشیدنی داغ بنوشید و از تماشای مسابقات لذت ببرید. البته حتما شب‌ها برای تماشای راهپیمایی‌ها که در کارناوال زمستانی کبک کانادا برگزار می شوند، بروید. این راهپیمایی‌ها از نظر برخی از شرکت کنندگان، بهترین لحظات این کارناوال به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code