سوم دسامبر – روز ساختن هدیه

سوم دسامبر - روز ساختن هدیه

سوم دسامبر، روز ساختن هدیه برای عزیزانتان است. آماندا ایوانسون درباره این روز می‌گوید: “آن چه یک هدیه را فراموش نشدنی می‌کند، دست ساز بودن آن است. کادو پیچیدن یک هدیه دست ساز، فرآیندی است برای به دام انداختن خاطرات شیرین.”  آن چه باز کردن بسته بندی یک هدیه را شگفت‌انگیز می‌کند، وسایل داخل بسته‌بندی هستند. داخل بسته بندی می‌تواند هرچیزی وجود داشته باشد. از آلبوم موسیقی خواننده محبوبتان گرفته، هندزفری و حتی پلی‌استیشن.

سوم دسامبر اما روزی برای گرامی داشت هدیه‌ای است که نماینده عشق واقعی شما به طرف مقابل است. عشق پدیده‌ای درونی است، بنابراین هدیه می‌تواند برای این روز مناسب باشد که مستقیما از درونیات شما تاثیر پذیرفته باشد. به عبارت دیگر، هیچ چیز نمی‌تواند مانند یک هدیه دست ساز نماینده عشق شما به طرف مقابلتان باشد. روز ساختن هدیه، روزی است که شما فرصت نشان دادن عشق و مبحتتان به دیگران را پیدا خواهید کرد.

تاریخه روز ساختن هدیه

تاریخه روز ساختن هدیه

تا همین چند وقت پیش، هدایای دست ساز تنها گزینه‌های ما برای هدیه دادن به دیگران بودند. در آن زمان‌ها هیچ سیستم تولید گسترده‌ای وجود نداشت. بنابراین آن چه شما استفاده می‌کردید، به نوعی متمایز از وسیله دیگر دوستتان بود. به طبع، در آن زمان‌ها اگر هدیه‌ای نیز دریافت می‌کردید، هدیه‌ای خاص و منحصر به فرد بود. اصولا تا قسمتی از تاریخ بشری، دست ساز بودن بخشی جداناپذیر از هویت کالاهای مختلف محسوب می‌شد. به طور کلی، اینکه هرکسی خودش هدیه‌ای که می‌خواهد به دیگران بدهد را تهیه کند، امری رایج و شایع محسوب می‌شد. آیا می‌توانید تصور کنید که این موضوع اهمیت هر هدیه را به چه میزان بالا می‌برد؟

چه یک ظرف هدیه می‌گرفتید و چه یک لباس، می‌دانستید طرف با چه عشق و علاقه‌ای آن را برایتان تهیه کرده است. آن چه گفته شد اهمیت و زیبایی هدیه دست ساز را به وضوح نشان می‌دهد. انصافا حیف بود اگر درگیر شدن با دنیای مدرن، انسان‌ها را از تجربه چنین عشقی محروم می‌کرد. همین شد که سوم دسامبر، به عنوان روز ساختن هدیه انتخاب شد. روزی که در آن‌، خودتان باید به خالصانه‌ترین روش ممکن، عشقتان به دیگران را بیان کنید.

چگونه سوم دسامبر را جشن بگیریم؟

چگونه سوم دسامبر را جشن بگیریم؟

در این روز شما تشویق می‌شوید که با دست‌های خودتان یک هدیه درست کنید. اصلا فرقی نمی‌کند آن چه می‌سازید چه باید و چه کیفیتی داشته باشد. مهم حس و زمانی است که صرف کارتان می‌کنید. به خودتان سخت نگیرید، قطعا مهارت‌هایی دارید که بتوانید به کمک آن‌ها یک هدیه زیبا درست کنید. اگر فکر می‌کنید وقت زیادی برای این کارها ندارید، برای طرف مقابلتان نامه بنویسید.

برای این کار کافی است یک پاکت نامه تهیه کنید، آن را به سلیقه خود تزئین کرده و به همراه نامه‌ای که نوشته‌اید، به دیگران هدیه دهید. حتی می‌توانید شخصا برگه‌ای که نامه روی آن نوشته شده است را نیز تزئین کنید. البته که جر نزدن مهم است. متن نامه باید بیانگر احساساتتان باشد. پاکت نامه نیز حتما باید به سلیقه و دستان خودتان تزئین شده باشد.

توجه داشته باشید که هدف از این روز، بیان احساسات و درونیاتتان به کمک هدایای دست ساز است. هرچقدر که خودتان بیشتر با ساختن هدیه درگیر شوید، بیشتر به هدف‌های این روز نزدیک شده‌اید.

طیف هدیه‌هایی که در این روز می‎توانید با دستانتان تولید کنید بسیار گسترده است. اگر واقعا هیچ هنر خاصی ندارید و کلا در ساختن چیزهای دست ساز صفرید، روز ساختن هدیه بهانه خوبی برای یاد گرفتن مهارت‌های جدید است. کار و بار را بگذارید کنار، مگر آدم چقدر عمر می‌‌کند که نخواهد یک روز از سالش را برای ابزار علاقه به عزیزانش کنار بگذارد.

برای دیدن عکس نوشته های روز های شاد اینجا را کلیک کنید 

کمی خلاقیت روز ساختن هدیه را زیباتر می‌کند

خلاقیت هدیه ساختن

کمی خلاقیت هرچیزی را زیباتر می‌کند. چه هدیه‌ای که قصد ساختن آن را دارید و چه روز هدیه دادن را. یک راه عالی برای خوش گذرانی بیشتر، این است که دوستانتان را دور هم دیگر جمع کنید و با کلی خوراکی و هدیه که خودتان با دست‌های خودتان برایشان ساخته‌اید غافلگیرشان کنید. انتخاب‌هایتان نامحدود است. از کاپ کیک‌های خوشمزه گرفته تا نامه‌هایی که در پاکت‌های رنگی‌ رنگیتان قرار گرفته‌اند. همگی می‌توانند بیانگر عشق و علاقه شما به دیگران باشند. البته که خودتان بهتر از هرکس دیگری می‌دانید باید چه چیزی بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 × 1 =